Blog > Komentarze do wpisu

Podróże w Czasie są możliwe

Czas podróży w czasoprzestrzeni jest pojęciem ruchu między niektórymi punktami w czasie, analogicznym do ruchu między różnymi punktami w kosmosie, zazwyczaj przy użyciu hipotetycznego urządzenia zwanego maszyną czasu, w postaci pojazdu lub portalu łączącego odległe punkty w czasie.

Podróż w czasie to uznana koncepcja w filozofii i fikcji, ale podróżowanie do arbitralnego punktu ma bardzo ograniczone wsparcie w fizyce teoretycznej, a zwykle tylko związane z mechaniką kwantową lub tunelami, znanymi również jako mosty Einsteina-Rosena.

Ogromne siły mogłyby być wykorzystane do "zginania czasu w okrąg". Podejścia teoretyczne są możliwe - powiedzieli naukowcy.

Nie ma matematycznego powodu, dlaczego maszyna do podróży w czasie nie mogłaby zakłócić continuum czasoprzestrzeni, aby móc cofnąć się w czasie.

Jedna opowieść z czasopisma "Klasyczna i ciężka nauka kwantowa" zatytułowana "Traversable acausal retrograde domains in spaceetime", która zaklęła TARDIS - imię znanego automatu z czasów Doctor Who'a.

W artykule matematycy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej i Uniwersytetu Maryland zaproponowali model matematyczny dla żywotnej maszyny czasu.

"W tym artykule przedstawiamy geometrię, która została zaprojektowana tak, aby pasowała do opisu maszyny świeckiej" - napisali.

To pole, które pozwala osobom, które przemieszczają się w przód i w tył przez czas i przestrzeń, interpretowane przez zewnętrznego obserwatora

Jeden z badaczy, Ben Tippett, powiedział: "Ludzie myślą o podróży w czasie jako coś fikcyjnego i myślimy, że nie jest to możliwe, ponieważ nie robimy tego właściwie. A matematycznie jest to możliwe.

Każda maszyna do podróży czasowej prawdopodobnie musiałaby być w stanie osnowywać czasoprzestrzeń - połączenie między czasem a wymiarami fizycznymi, takimi jak szerokość, głębokość i wysokość. Zauważ, że ogromne siły grawitacyjne, takie jak emitowane przez czarne dziury, mogą spowolnić czas.

Model naukowca opiera się na założeniu, że silna siła może zakłócać czasoprzestrzeń i "zginać czas w okrąg dla pasażerów", co przynajmniej teoretycznie oznacza, że ​​ludzie mogą podróżować szybciej niż prędkość światła, a zatem wrócić do Czasów z przeszłości . Podczas budowania maszyny wehikuł czasu można teoretycznie potwierdzić, że jest to możliwe, jednak naukowcy stwierdzili, że jest mało prawdopodobne, aby ktoś mógł to osiągnąć.

"Choć jest to wykonalne z punktu widzenia matematyki, nie można jeszcze tego wykorzystać w dzisiejszym obecnym czasie i zbudować machinę wehikuł czasu, nie da się z dnia na dzień "zbudować kosmosu", ponieważ potrzebujemy materiałów, które nazywamy egzotycznymi zagadnieniami - aby zagiąć czasoprzestrzeń, te niemożliwe sposoby nie zostały jeszcze odkryte" - powiedział Tippett.Screenshot_20170721152607_15

sobota, 29 lipca 2017, centauriastroparanormal

Polecane wpisy